Chłodny początek

Po zbiorach owoce są rejestrowane za pomocą unikalnego kodu kreskowego. Można wybrać rejestrację seryjną bądź jednostkową, nadając każdemu pojemnikowi unikalny kod kreskowy. Następuje połączenie z hodowcą i numerem budynku; w ten sposób wykonany jest etap 1 Traceability.

Dzięki modułowi COOL można mieć całkowity przegląd nieposortowanych owoców. Możliwe jest także podanie 4 parametrów (twardość/jakość/cukier/kolor), tak aby w każdej chwili można było się dowiedzieć, jakie ilości i jakiej jakości owoce mają Państwo na stanie. Z modułu COOL owoce mogą zostać natychmiast załadowane; można go też ustawić jako początek polecenia sortowania. Po określeniu polecenia sortowania nieposortowane owoce mogą zostać importowane.

Dzięki opcji „saldo dostępnych nieposortowanych owoców” można uzyskać zestawienie nieposortowanych owoców według zleceniodawcy, odmiany i informacji na temat chłodzenia. Za pomocą poczty elektronicznej można stale informować właściciela na temat ilości/jakości i miejsca nieposortowanych owoców lub warzyw.

Kupując z zewnątrz nieposortowane owoce, można też korzystać z modułu nadzorowania, tak aby w każdej chwili można było sprawdzić, które partie muszą jeszcze zostać zafakturowane i po jakiej uzgodnionej cenie.

Każda przychodząca faktura dotycząca nieposortowanych owoców zostanie sprawdzona i zapłacona.

Szybkie przetworzenie

Wszystkie zachowane, nieposortowane owoce zostaną przetworzone w module SORT. Jako podstawy używa się polecenia sortowania, które można bardzo łatwo wykonać korzystając z podanych wcześniej standardów. Do dyspozycji jest ponad 60 kombinacji w ramach 1 polecenia sortowania. Gdy polecenie sortowania jest gotowe, należy je przesłać do Touchscreen na linii sortowniczej.

Jednocześnie można importować nieposortowane owoce, których dotyczy polecenie sortowania. Pracownik magazynu zarejestruje pełne palety przy użyciu Touchscreen za pomocą unikalnego kodu kreskowego. Kod kreskowy zawiera pełne informacje na temat palety z owocami oraz pustych opakowań.

Po tym procesie wypełniony zostanie raport sortowania. Stan zapasów posortowanych owoców będzie dostępny w Internecie dla działu handlowego.

W razie potrzeby można poinformować zleceniodawcę o wyniku sortowania. Kiedy polecenie sortowania zostanie zakończone, gotowe będzie także sprawozdanie z sortowania wraz z obliczeniem kosztów dla zleceniodawcy.

Jest jeszcze dostępny moduł nadzorowania, umożliwiający przejrzenie, na jakim etapie (gotowe, zafakturowane, niezafakturowane itp.) znajduje się proces sortowania.

Można także uzyskać informacje, czy linia sortownicza jest rentowna. Wielkość sortowania może być obliczana na każdy dzień…Dzięki modułowi „Transit Fruit” istnieje możliwość rejestrowania nabytych, posortowanych owoców oraz opatrzenia ich unikalnym kodem kreskowym pro-sort.

Za pomocą specjalnej funkcji w module SORT można przygotować rachunek dla każdego hodowcy. Hodowca daje zlecenie posortowania i sprzedania nieposortowanych owoców i oczekuje prawidłowego, jasnego rachunku, na którym przedstawione są przychody i koszty.

Etap 2 procesu Traceability jest faktem…

Doskonała usługa

W module ORDER podane są zamówienia oraz ich specyfikacje. W każdej chwili można uzyskać informacje na temat aktualnego stanu magazynowego oraz, w razie konieczności, dokonać zamówienia u dostawców na brakujące owoce. Państwa sprzedawcy są informowani przez Internet na temat już zarezerwowanych zamówień.

Bardzo ważnym aspektem są z pewnością dane z każdego zamówienia dotyczące ładowania i transportu… (gdzie znajdują się towary, harmonogram, dane dotyczące rozładowania itd.)

Proces zbierania zamówień

W każdej chwili można zdecydować się na wysłanie zamówienia do osoby, która jest odpowiedzialna za zbieranie zamówień. Otrzyma ona odpowiednie informacje na temat ciężarówki oraz tego, co, gdzie i jak ma się odbywać…. Osoba odpowiedzialna za wysyłkę może także, gdy już będzie gotowa, wskazać, czy proces zbierania danego zamówienia jest zakończony, tak aby Państwo również mogli to zobaczyć na ekranie zamówień.

Dział transportu

Do ciężarówki zawsze trafia zbiór różnych zamówień, które po przejściu przez proces zbierania zamówień są przygotowane do załadunku przez dział transportu.

Do skutecznego załadowania towaru służy moduł TRADE. Za pomocą bezprzewodowego skanera można z wózka widłowego zeskanować wszystkie wymagane palety. Po zeskanowaniu zostanie wydrukowana lista załadunkowa wraz z ewentualnymi innymi dokumentami (vbcmr)…

Wypełniony zostaje etap 3 procesu traceability

Szybka administracja

Z modułu TRADE można rozpocząć automatyczne wystawianie faktur. Na liście załadunkowej można umieścić parametry, które wskazują, czy faktura będzie dotyczyć wyłącznie owoców, czy też innych towarów (pustych opakowań, kosztów chłodzenia itd.)

Następujące rzeczy podlegają automatycznemu fakturowaniu:

  • Paragon na puste opakowania
  • Raporty na temat sortowania
  • Lista załadunkowa

Po sporządzeniu faktury następuje informacja zwrotna na temat pozycji z faktury, tak aby moduły nadzorujące miały niezbędne informacje.

Gdy faktury są gotowe, można je przesłać za pomocą modułu CONNECT do zewnętrznego programu księgowego, w którym zostają zakończone.

We wszystkich modułach jest jeden stały czynnik…

Gwarantowana TRACEABILITY na każdym poziomie zarówno opakowań, jak i owoców!!!

Connect module

Informacje wkrótce…

Wireless module

Informacje wkrótce…

prev next

Cool Sort Order Trade Connect Wireless

Z przyjemnością przedstawimy Państwu nasz system PRO-SORT.

PRO-SORT to system zarządzania specjalnie zaprojektowany na potrzeby sektora warzywno-owocowego. PRO-SORT to atut umożliwiający uzyskanie certyfikatów BRC, IFS lub HACCP, zwłaszcza że TRACEABILITY (identyfikowalność) jest ważna na każdym etapie.

Głównym zmartwieniem każdej firmy jest przede wszystkim poznanie rentowności przedsiębiorstwa oraz ewentualne jej korygowanie. Także właściwe nadzorowanie różnych towarów ma dla przedsiębiorstwa kluczowe znaczenie. W tym celu podstawową rzeczą jest przeprowadzenie dokładnej analizy danych, które muszą być bezbłędne.

Jeżeli Państwa firma specjalizuje się w przechowywaniu, chłodzeniu, sortowaniu lub sprzedawaniu warzyw i/lub owoców, PRO-SORT to najlepsze rozwiązanie także dla Państwa

Między innymi dzięki modułowej budowie PRO-SORT oferuje szybkie i skuteczne przejście przez wszystkie fazy w Państwa przedsiębiorstwie.

Moduł COOL zarządza całkowitym procesem zamrażania, moduł SORT nadzoruje wszystkim tym, co dotyczy sortowania, natomiast moduł TRADE śledzi wszystkie ruchy różnych towarów w firmie. Ponadto dysponujemy również modułem ORDER, dzięki któremu można prześledzić bieg każdego zlecenia. Za pomocą modułu CONNECT możliwe jest przesyłanie danych do zewnętrznego pakietu księgowego. Moduł WIRELESS przekształci nasz wózek widłowy w pełnowartościową stację roboczą w miejscu pracy.

PRO-SORT jest w chwili obecnej używany przez około pięćdziesiąt firm znajdujących się w Belgii, Holandii, Niemczech i Polsce. Bardziej szczegółowe objaśnienie systemu PRO-SORT znajduje się w rubryce system.

Jeżeli chcieliby Państwo otrzymać dalsze informacje albo zobaczyć, jak działa system, prosimy się z nami skontaktować. Z przyjemnością zademonstrujemy PRO-SORT u Państwa w domu albo w Państwa firmie.

Zespół PRO-SORT.

Strona internetowa wykonana przez HavenServices

System PRO-SORT to system zarządzający dla sektora warzywno-owocowego.

Między innymi dzięki modułowej budowie PRO-SORT oferuje szybkie i skuteczne przejście przez wszystkie fazy w Państwa przedsiębiorstwie.

Moduł COOL zarządza całkowitym procesem zamrażania, moduł SORT nadzoruje wszystkim tym, co dotyczy sortowania, natomiast moduł TRADE śledzi wszystkie ruchy różnych towarów w firmie. Ponadto dysponujemy również modułem ORDER, dzięki któremu można prześledzić bieg każdego zlecenia. Za pomocą modułu CONNECT możliwe jest przesyłanie danych do zewnętrznego pakietu księgowego. Moduł WIRELESS przekształci nasz wózek widłowy w pełnowartościową stację roboczą w miejscu pracy.

Kliknij rysunek, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat systemu PRO-SORT

Strona internetowa wykonana przez HavenServices

Referencje (69)

EVENEPOEL fruit
Oppenstraat 65 - 67,
B-3454 Rummen
D&G fruit
Schurhovenveld 1113,
B-3800 Sint-Truiden
BFV fruitveiling
Montenakenweg 82,
B-3800 Sint Truiden
GIGEMA
Zepperenweg 257,
B-3800 Sint-Truiden
www.gigema.be
THOEN PATRICK
Grote Kouterstraat 130,
B-9120 Vrasene
VANDEWIJNGAERDEN fruit
Heerstraat 16A,
B-3470 Kortenaken
FRANK FRUIT SORTERING
Wijerstraat 30,
B-3540 Herk-De-Stad
SCHOOFS FRUITBEDRIJF NV
Lenaertsstraat 21,
B-3800 Sint-Truiden
FRANSSENS FRUIT
Gaversstraat 116,
B-9170 Sint-Gillis-Waas
SOMATRAC
Herenstraat 1,
B-3830 Wellen
MADEFRU
Popelierestraat 13,
B-3540 Herk-De-Stad
BECK-IMPEX BVBA
Hoepertingenstraat 26,
B-3840 Borgloon
BOSORT
Grotestraat 357,
B-3850 Nieuwerkerken
TRIPLE TREE
Tramstraat 113,
B-3800 Sint-Truiden
HERKSE FRIGO COOPERATIE
Industrieweg 1108,
B-3540 Herk De Stad
STIBO
Dorpstraat 56,
B-3440 Zoutleeuw
'T BLOESEMHOF
Neercosenstraat 65,
B-3850 Nieuwerkerken
AGRILAND
Tiensestraat 52,
B-3470 Kortenaken
WAREMME FRUIT
Chaussee de nivelles 100,
B-4300 Waremme
VERGRO NV
Kleine Roeselarestraat 5,
B-8760 Meulebeke
VAN HELLEMONT fruit
Heibosstraat 17,
B-3391 Meensel-Kiezegem
SORCO CHAMPAGNE RAF
Tramstraat 92,
B-3800 Sint-Truiden
MEES sort
Kraaistraat 47,
B-3454 Rummen
VEULEMANTS RUDI fruit
Groenstraat 2,
B-3381 Glabbeek
SMETS ALFONS fruit
Heide 22,
B-3800 Sint-Truiden
PHILVA fruit
Terwouwenstraat 121,
B-3800 Sint-Truiden
fruitbedrijf AROMA
Warme Nauwstraat 27,
B-9170 Sint-Pauwels
Fresh Fruit Service
Maagd van Gent 22,
B-9988 Watervliet
TIMCO fruit
Tongersesteenweg 44,
B-3720 Kortessem
MALCOSORT
Kernielerweg 59,
B-3840 Borgloon
ACTIV FRUIT
Alkerstraat 81A,
B-3570 Alken
WFT BVBA
Hekkenstraat 41,
B-8720 Wakken
FRUITBEDRIJF BALLET
Schoolstraat 99,
B-3540 Schakkebroek
BELCOOL BVBA
Rue Pre Du Commun 11,
B-4020 Bressoux-Liege
VAN HAELST FRUIT
Kieldrechtsebaan 85,
B-9130 Verrebroek
MEIVELD KOELING
Meiveldlaan 1,
B-3800 Sint-Truiden
KOEN VANHERCK
Nieuwe steenweg 272,
B-3870 Heers
MAC QUEEN FRUIT
Dekkenstraat 61,
B-3800 Sint-Truiden
STEPS VOF
Heiseltstraat 2B,
B-3890 Gingelom
B-GREEN
Grote steenweg 194A,
B-3440 Zoutleeuw
WELNER fruit
Voetakker 2B,
NL-4194 PP Meteren
VAN DAMME ROGIER
Zuidweg 23,
NL-4443 AA Nisse
VISSERS fruit
Ophemertsestraat 5-9,
NL-4061 RA Ophemert
gebr. VAN BLIJDERVEEN
De Brei 9,
NL-4031 JE Ingen
ZEELAND fruit
Hoge Pad 11,
NL-4474 NL Kattendijk
bloedbessen JOHN BLOED
Achterstraat 3a,
NL-4115 RP Asch
VOGELAAR FRUVO BV
Oude Rijksweg 10a,
NL-4113 NK Krabbendijke
www.fruvo.nl
PETERS FRUIT
Culekampseweg 2,
NL-4031 JG Ingen
ROEST LEUSDEN BV
Laapeerseweg 4,
NL-3831 SB Leusden
TOON VERNOOY
Smidsdijk 6A,
NL-3945 LB Cothen
PETERS FRUITBEDRIJF
De Brei 3,
NL-4031 JE Ingen
VAN OSSENBRUGGEN FRUIT
Bulksestraat 1,
NL-4031 JW Ingen
ELSHOF FRUIT BV
Van de Hamlaan 19,
NL-8251 RX Dronten
VAN DEN BRINK BV
Groenedijkje 7c,
NL-3997 MZ 't Goy Holland
HOUTEKAMER fruit
Verlengde Noordweg 9,
NL-4413 ND Krabbendijke
VAN HAAFTEN fruit
Bommelweg 26,
NL-4014 PW Wadenoyen
VAN ELDIK
Molenstraat 33 / A,
NL-4061 AB Ophemert
JOS MESU
Oude Rijksweg 112,
NL-4339 BG Nieuw en Sint Joosland
CAFRUSO
Galgeweg 5,
NL-4306 NJ Nieuwerkerk
MARINA VAN ARKEL
Rijnstraat 2/A,
NL-4024 BW Eck en Wiel
boomkwekerij VAN DIEPEN
Prof. Zuurlaan 6,
NL-82564 PE Biddinghuizen
JANNY VAN ARKEL
Haagse uitweg 3/A,
NL-4197 RC Buurmalsen
J.J. KLOOSTERMAN FRUIT
Oostweg 8,
NL-4421 PK Kapelle
JEROEN VAN OOSTROM
Beusichemseweg 28,
NL-3997 MJ ‘T Goy
VAN DE WATER FRUIT
Dr. A. Kuyperweg 79,
NL-4153 XA Beesd
GEBR. VEREECKEN
Ottolanderlaan 12,
NL-8251 SB Dronten
JABEMA BV - LOLA APPLE
Van Heemstraweg 103,
NL-6659 KE Wamel
OOSTEROM FRUIT
't Hoog 5,
NL-3451 RC Vleuten
REFAL Sp.z o.o.
Łukawa 80,
PL 27-612 Wilczyce
www.refal.eu
Strona internetowa wykonana przez HavenServices

Przykłady wydruków

Informacje wkrótce…

Strona internetowa wykonana przez HavenServices
Strona internetowa wykonana przez HavenServices

Zespół PRO-SORT


  • Vanlessen Rik
    założyciel
     
     

Dane firmy

Formularz do niezobowiązującego kontaktu


Strona internetowa wykonana przez HavenServices

Strona domowa System Referencje Wydruki Prasa Kontakt